اینجا هستید :
خانه آموزش معمار نشان نرم افزارهای معماری AutoCAD دانلود و آموزش ویدیویی استفاده از فونت کاتب اتوکد

دانلود و آموزش ویدیویی استفاده از فونت کاتب اتوکد

دانلود فونت کاتب

برای دانلود ۱۳۴۴ فونت کاتب اتوکد روی لینک کلیک کنیدرمز فایل: www.memarneshan.ir می باشد.

شاید شما هم فونت هایی را که به صورت نامرتب و ناخانا باشد را در اتوکد دیده باشید. معمولاً کمتر کسی از کاربران اتوکد وجود دارد که نام این فونت را نشنیده باشد. مشکل نداشتن فونت کاتب باعث می شود که فونت ها به صورت نامرتب و به هم ریخته نمایش داده شوند.

طریقه افزودن فونت کاتب به اتوکد

باید فونت ها در مسیر نصب اتوکد که معمولا به این صورت می باشد C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2018\Fonts فونت هایی را که از سایت معمارنشان دانلود کرده اید. به فولدر فونت اتوکد اضافه کنید.

اتوکد را اجرا کنید و از قسمت: Manage\Load Applications از پنجره باز شده از File name واژه Kateb.LSP را سرچ کنید و سپس لود را بزنید. با مشاهده پیام KATEB.LSP successfully loaded پنجره را با زدن Close ببندید.

حالا از مسیر Home\Annotation\Text Style پنجره Text Style را می بینیم با زدن New یک استایل جدید می سازیم (به عنوان مثال: معمارنشان) – و از قسمت Font Name فونت هایی که برای کاتب هستند را انتخاب و یکی را به سلیقه خود انتخاب می کنیم. با زدن Backwards چیدمان نوشته را راستچین می کنیم و در نهایت روی Apply کلیک می کنیم

اکنون از قسمت command line autocad تایپ می کنیم Kateb و حالا می توانیم شروع به نوشتن با فونت کاتب کنیم.

و در نهایت می توانید مانند زیر به نوشتن بپردازید.

درباره نویسنده

علیرضا شکوری معماري چيزي نيست كه در ذهن منتقد باشد معماري در مورد زندگي واقعي است، درباره مردم است، درباره مسكن دادن به مردم و تأمين نيازهاي ايشان است

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان