اینجا هستید :
خانه محصولات رایگان دانلود رایگان پاورپوینت سازه های فضاکار

دانلود رایگان پاورپوینت سازه های فضاکار

دانلود رایگان پاورپوینت سازه های فضاکار

سازه های فضاکار چیست ؟

سازه های فضاکار : به گونه ای سیستم سازه ای اشاره دارد که هر سه بعد را درگیر می کند این عبارت در مقابل « سازه مسطح » ؛ مثل خرپای مسطح که بیش از دو بعد را درگیر نمی کند ، قرار می گیرد به عبارتی در سازه مسطح ، بارهای خارجی به همراه نیروهای داخلی ، همگی در یک صفحه واحد اثر می کنند و در واقع این خود صفحه است که سازه را دربر می گیرد ؛ چه در حالتی که بار اولیه وزن خود را تحمل کند و چه در حالتی که تحت تأثیر بارهای خارجی ، تغییر شکل دهد .

سازه های فضاکار

در حالی که در سازه های فضا کار تداخل پیکر بندی ها ، بارهای خارجی ، نیروهای درونی و جابجایی های سازه ای ، همه در ورای یک صفحه واحد قرار می گیرند ؛ که شامل شبکه ها ، طاق ها گنبدها ، برج ها ، شبکه های کابلی ، سیستمهای پوسته ای و غشایی ، ساختارهای تاشو و ترکیبات کش بستی می شود . این   سازه ها ، اشکال بسیار متنوعی را به خود می گیرند و مصالح مختلفی نیز از جمله فولاد ، آلومینیوم ، چوب ، بتن ، کامپوزیت مسلح شده با الیاف گوناگون ، شیشه و یا ترکیبی از آنها ، در ساخت سازه های فضاکار بکار می روند .

سازه های فضاکار

شاید در یک تقسیم بندی کلی ، سازه های فضاکار را بتوان به سه دسته زیر تقسیم کرد

 سازه  شبکه ای : شامل اعضاء میله ای هستند .

سازه  پیوسته : که اجزایی مانند دال ها ، پوسته ها و پاشامی ها را در بر می گیرد .

سازه  دوگانه : که ترکیبی از دو گونه قبلی هستند استفاده از سازه فضاکار ؛ استادیوم های ورزشی ، سالن های ژیمناستیک ، مراکز فرهنگی ، تالارهای سخنرانی ،، فروشگاههای بزرگ ، ایستگاههای راه آهن ، آشیانه های هواپیما ، مراکز تفریحی ، دکل های انتقال نیرو ،، تلسکوپ های رادیویی سازه های سوپر نال ( سازه هایی که در فضای بیرونی استفاده     می شود) و نمونه های فراوان. ۰ دیگر ؛ وجود دارد فرم های سازه های فضاکار ، مرکز توجه اصلی این مقاله است و بر خواص هندسی سازه های فضاکار شبکه ای به ویژه ، خانواده شبکه های چند لایه تخت ، چلیک ها و گنبدها تأکید دارد .

سازه های فضاکار

ادامه

برای دستیابی به همه مطالب لطفا فایل را دانلود کنید

قیمت

رایگان

رمز فایل

www.memarneshan.ir

درباره نویسنده

مهدی خدایی رنزو پیانو: "معماران بهترین شغل را در دنیا دارند چون در دنیای کوچک، در جایی که همه چیز تقریبا کشف شده است، هنوز طراحی یکی از بزرگترین ماجراجویی های ممکن به شمار می آید" زاده سرزمین برف...

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان